W co inwestuję?

To zdanie mnie zabolało. Był to jednak dobry ból.

Byliśmy na wakacjach ze znajomymi. Rozmawialiśmy na luźne tematy, kiedy nagle usłyszałem pytanie:

Andrzej a co będzie jak nie będziesz mógł pracować? Przecież twoje zarobki są bezpośrednio powiązane z twoją pracą jako szkoleniowca.

To było bardzo dawno temu. Od tamtej pory stworzyłem kilka źródeł dochodu nie związanych bezpośrednio z moją pracą. Za chwilę je pokażę wraz ze źródłami, które mi je umożliwiają. Zanim jednak to zrobię przedstawię moje rozumienie inwestycji oraz to czym różnią od oszczędzania i gromadzenia majątku.

Pod nagraniem pokazuję, moje zasoby z których korzystam.

Powyższe nagranie jest częścią kursu o-line „Jak zarządzać sobą?” o którym więcej dowiesz się TUTAJ.

MOJE INWESTYCJE:

ZŁOTO i SREBRO

Jeżeli zaczynasz polecam od kupowania srebrnych monet bulionowych takich jak np. Wiedeńscy Filharmonicy lub Kanadyjski Liść Klonowy.

Osobiście traktuję je jako gromadzenie majątku.

Link do sklepu, w którym kupuję kruszce jest TUTAJ.

GIEŁDA

Nie mam czasu ani wystarczającej wiedzy i umiejętności, aby osobiście inwestować w giełdę. Zaufałem więc Michałowi Szafrańskiemu (blog: „Jak oszczędzać pieniądze”) i powierzyłem inwestowanie firmie FINAX poprzez ETF-y. Więcej informacji o tym sposobie inwestowania znajdziesz TUTAJ.

Tę formę inwestowania traktuję jako moją prywatną emeryturę.

Pod nagraniem pokazuję jeszcze dwie inwestycje.

NIERUCHOMOŚCI

Posiadamy trzy nieruchomości na wynajem. Traktujemy je jako kolejną formę zarabiania na emeryturze. Na razie nasze wynajmy głównie spłacają nam kredyt.

Oprócz wynajmu, w temacie nieruchomości, warto zainteresować się takimi sposobami inwestowania jak:

  • podnajem
  • flipy (kupowanie w niskiej cenie, remontowanie i sprzedaż)
  • gotowce inwestycyjne (kupujesz nieruchomość pod wynajem, którą zarządza zewnętrzna firma a ty otrzymujesz stały zysk) – jeżeli interesuje Cię taka możliwość to napisz to mnie – kontakt jest TUTAJ.

Link do banku, z którego usług korzystam od 2007 roku i który polecam jest TUTAJ.

KRYPTOWALUTY

Tak wiem, szalony rynek. Z wielkimi możliwościami i równie wielkimi zagrożeniami, dlatego tutaj szczególnie potrzebujesz solidnej wiedzy.

Osobiście polecam tu inwestować tylko takie kwoty, które jesteś w stanie stracić. Dla mnie jest to forma pomnażania kapitału, który później mogę zainwestować w w/w formy czyli kruszce, ETF-y i nieruchomości.

Link do platformy, z której korzystam znajdziesz TUTAJ.

PODSUMOWANIE

Zamożnymi nie czynią nas pieniądze, które zarabiamy, ale te które oszczędzamy i pomnażamy. A ponieważ każda inwestycja wiąże się z ryzykiem, dlatego nie warto „trzymać wszystkich jajek w jednym koszyku” stąd na mój portfel inwestycyjny zawiera:

KRUSZCE

ETF-y

NIERUCHOMOŚCI

KRYPTOWALUTY

Autor:
Andrzej Burzyński

Andrzej Burzyński

Cześć :) Mam na imię Andrzej i choć pracowałem w różnych zawodach, to zawsze robiłem to co sprawiało mi satysfakcję a jednocześnie pozwalało zarobić. Chcę Ci pokazać, jak Ty możesz nie tylko odkryć i rozwijać satysfakcjonującą pracę, ale także jak dobrze na niej zarobić.

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.